Kompleksowy kurs zaawansowany z chemii

Kompleksowy kurs on-line z chemii – ZAAWANSOWANY

Aktualizacja, listopad 2020. Odpowiadając na najczęściej zadawane pytanie: można ciągle zapisywać się na kurs. Po opłaceniu kursu, na koncie kursanta od razu pojawiają się wszystkie dotychczasowe materiały: 2-godzinne nagrania, notatki, testy on-line. Nic Cię nie omija jeśli zapiszesz się na kurs teraz 🙂

 • Dla kogo?

MATURZYŚCI (matura 2021), którym zależy na usystematyzowaniu i dopełnieniu swojej wiedzy oraz poznaniu sposobów rozwiązywania zadań typowo maturalnych i tych stwarzających największe trudności.

Jeśli masz już opanowane podstawy – ten kurs jest dla Ciebie.

Kurs obejmuje CAŁY materiał do matury z chemii.

 • Na czym najbardziej skupia się kurs?

Zadania, zadania, zadania! Teoria? Także!

 • Ilość godzin:

50h (25 webinariów x 2h)

 • Czas trwania:

wrzesień-marzec

 • Kiedy?

Czwartki, godzina 18:00

Webinaria są nagrywane, jeśli nie możesz wziąć udziału w zajęciach na żywo. Dostęp do nagrań jest do maja 2021.

 • Materiały pdf do każdych zajęć
 • Testy na każdych zajęciach
 • Dodatkowe zadania domowe

Kurs maturalny z chemii podzielony jest na trzy części. Można wziąć udział w 3 częściach, w 2 częściach, jak i w jednej części.

Część I (wrzesień-październik)

 • Budowa atomu, promieniotwórczość
 • Układ okresowy i zależności w nim
 • Wiązania
 • Hybrydyzacja, kształt cząsteczek
 • Polarność, moment dipolowy
 • Reakcje utleniania i redukcji
 • Pierwiastki bloków s, p, d
 • Systematyka i reakcje związków nieorganicznych

Część II (listopad-grudzień)

 • Stechiometria
 • Roztwory, stężenia, rozpuszczalność, hydraty 
 • Reakcje w roztworach wodnych, hydroliza, stała i stopień dysocjacji, pH, bufory, miareczkowanie
 • Kinetyka, szybkość reakcji, stała równowagi, reguła przekory
 • Termodynamika

Część III (styczeń-marzec)

 • Węglowodory 
 • Alkohole, fenole
 • Aldehydy, ketony
 • Kwasy karboksylowe, estry
 • Mydła, tłuszcze
 • Aminy, amidy
 • Aminokwasy, białka
 • Cukry
 • Izomeria optyczna

Płatność:

osobno za każdą część, a więc w 3 ratach.

Cena:

I część (18 h) – 450zł

II część (16 h) – 400zł

III część (12-16 h) – 300-400zł (6 lub 8 lekcji: w zależności czy kursant chce dokupić lekcje z białek i cukrów, czyli tematów, które zostały wycofane z matury 2021). 

 • Zapisy oraz płatność na II i III część ruszą na odpowiednio w październiku 2020 i styczniu 2021.
 • Wystawiam faktury.

Harmonogram:

(Jest to wstępny plan kursu. Dni i godziny webinariów mogą ulec zmianie – o ewentualnych zmianach będę na bieżąco informować.)

03.09.2020 Budowa atomu, cz.1
10.09.2020 Budowa atomu, cz.2
17.09.2020 Układ okresowy i zależności w nim, wiązania
24.09.2020 Wiązania, polarność cząsteczek
01.10.2020 Hybrydyzacja, kształt cząsteczek
08.10.2020 Systematyka i reakcje związków nieorganicznych
15.10.2020 Pierwiastki bloków s, p, d
22.10.2020 Reakcje utleniania i redukcji, cz. 1
29.10.2020 Reakcje utleniania i redukcji, cz. 2
05.11.2020 Stechiometria – cz.1
12.11.2020 Stechiometria – cz.2
19.11.2020 Roztwory, stężenia, rozpuszczalność, hydraty – cz.1
26.11.2020 Roztwory, stężenia, rozpuszczalność, hydraty – cz.2
03.12.2020 Reakcje w roztworach wodnych, hydroliza, stała i stopień dysocjacji, pH, bufory, miareczkowanie itp. – cz.1
10.12.2020 Reakcje w roztworach wodnych, hydroliza, stała i stopień dysocjacji, pH, bufory, miareczkowanie itp. – cz.2
17.12.2020 Kinetyka, szybkość reakcji, stała równowagi, reguła przekory, termodynamika – cz.1
24.12.2020* Kinetyka, szybkość reakcji, stała równowagi, reguła przekory, termodynamika – cz.2
07.01.2021 Węglowodory
14.01.2021 Alkohole, fenole
21.01.2021 Aldehydy, ketony
28.01.2021 Kwasy karboksylowe, estry
04.02.2021 Mydła, tłuszcze, aminy, amidy, aminokwasy
11.02.2021 Podsumowanie organiki
09.02.2021 Białka (lekcja dodatkowa)
16.02.2021 Cukry (lekcja dodatkowa)

*-dla lekcji wypadających w święta będą wyznaczone inne (“nieświąteczne”) daty webinariów

Komentarzy

 1. Basia Marciniak Odpowiedz

  Uważam, że powyższy kurs to był strzał w dziesiątkę. A dlaczego? Ponieważ zajęcia te ponownie pokazały mi, że chemia potrafi sprawiać radość, a nie tylko niepewność czy sobie poradzę. Również podobało mi się to, że choć minął rok od tematów, które przerabiałam w na lekcjach chemii szkolnej, to te zajęcia na nowo przypomniały mi co i jak należy zrobić oraz jakie są wymogi do matury. Dodatkowo zadania maturalne, które dla niektórych i dla mnie jeszcze niedawno to była “czarna magia”, a dziś mogę z pewnością powiedzieć, że strach ma wielkie oczy, ale to tylko dzięki zajęciom. Oczywiście nie można zapomnieć o bardzo dobrej, perfekcyjnej Pani Soni, która zawsze pomagała w zadaniach. Na kierunkowała w jaką stronę i jak łatwiej wykonać zadanie oraz zawsze swoim spokojnym i pełnym entuzjazmu głosem potrafiła nawet najtrudniejsze zadanie omówić wspaniale. Podsumowując to były wspaniałe godziny zajęć :).

  (5/5)
 2. Ewa Łuszczewska Odpowiedz

  Kurs u pani Sonii jest zdecydowanie najlepszą formą powtórkową do matury, w webinariach uczestniczy się bardzo przyjemnie, pani Sonia tłumaczy w prosty i bardzo zrozumiały sposób, a przede wszystkim nie mówi aby uczyć się na pamięć, ale ROZUMIEĆ, to co spodobało mi się najbardziej to zabawne sposoby zapamiętywania zagadnień, jak np biały miś polarny 😉 ponadto uważam, że kurs jest przygotowany z niezwykła dokładnością o czym świadczą świetne i obszerne notatki do każdego tematu. BARDZO POLECAM!

  (5/5)
 3. Maria Dzieniakowska Odpowiedz

  Jestem zeszłoroczną maturzystką. Przez trzy lata liceum chodziłam na korepetycje, robiłam mnóstwo zadań, matur, uczyłam się teorii. A i tak na maturze nie uzyskałam wyniku takiego jaki pozwoliłby mi dostać się na wymarzone studia. Dlaczego? Bo uczyłam się wszystkiego na pamięć. Nie ze zrozumieniem, lecz na pamięć. Dzięki lekcjom Pani Soni zrozumiałam, że chemia to nie jest pamięciówka a przede wszystkim rozumienie zagadnień. To Pani Sonia sprawiła, że chce się chcieć, że jak coś nie wychodzi to się nie poddaje, tylko dokładnie analizuje i próbuję zrobić zadania, nie odtwórczo lecz twórczo. DZIĘKUJĘ I WSZYSTKIM POLECAM KURSY U PANI SONI.

  (5/5)
 4. Patrycja Papuga Odpowiedz

  Bardzo, bardzo polecam kursy Pani Sonii. Długo wahałam się nad zakupem, ale mogę śmiało powiedzieć, że to była najlepsza decyzja. Wszystko jest tłumaczone w sposób zrozumiały. Zarówno notatki, jak i webinaria są na najwyższym poziomie. Pani Sonia wkłada w to wszystko naprawdę dużo pracy, czasu i energii. Każdemu serdecznie polecam !!

  (5/5)
 5. Angelika Skindzielewska Odpowiedz

  Pani Sonia ma ogromny dar do przekazywania wiedzy!!! Na każdy przedmiot trzeba znaleźć sposób i wiedzieć, jak “ugryźć” dane zadania czy zagadnienia. I właśnie to robi Pani Sonia. Pomaga znaleźć sposób na zadania, przyswajanie wiedzy….NIE JEDNĄ CIEMNOŚĆ W GŁOWIE ROZJAŚNI PANI SONIA <3 Z ręką na sercu mogę zatem polecić ten kurs. Dzięki niemu zaczynam coraz pewniej czuć się w zadaniach i wierzyć, że napisanie matury na wysoki wynik za parę miesięcy będzie bułką z masłem 🙂

  (5/5)
 6. Natalia Puszka Odpowiedz

  Bardzo serdecznie polecam kurs zaawansowany wszystkim maturzystom ! Na początku każdych zajęć powtarzamy najważniejsze informacje z danego działu, a potem robimy zadania maturalne. Każde przejrzyście wyjaśnione. Pani Sonia podaje tez rożne fajne skojarzenia dzięki, którym można łatwo zapamiętać teorię <3

  (5/5)
 7. alicjaxp Odpowiedz

  Bardzo polecam kurs u Pani Soni, wykonany i prowadzony w niezwykle profesjonalny sposób. Łatwość tłumaczenia, którą obdarzona jest Pani Sonia jest świetna, wszystko rozumiem za pierwszym razem mimo, że z chemii nigdy najlepsza nie byłam. Najlepszy kurs na świecie <3.

  (5/5)
 8. Justyna Kołodziej Odpowiedz

  Można powiedzieć że Pani Sonia mnie uratowała. Po chemii w liceum, która była niestety na niskim poziomie zdecydowałam się nie zdawać jej na maturze, ponieważ kompletnie jej nie rozumiałam. 🙁 Jako absolwentka, która zawsze marzyła o weterynarii, postanowiłam zabrać się za chemię sama (co kompletnie mi nie wychodziło), jednak całkowicie przypadkiem trafiłam na Panią Sonię i kupiłam kurs zaawansowany. Dzięki niej na nowo pokochałam chemię, zaczęłam ją nie tylko UMIEĆ ale też ROZUMIEĆ i również uwierzyłam w siebie, w to że dam radę. W liceum przez 3 lata nie mogłam zrozumieć chemii, a na lekcjach z Panią Sonią wszystko się układa i aż chce się uczyć dalej, z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki kursu, aby pochłaniać tą wiedzę. Dzięki notatkom wszystko jest w jednym miejscu, świetnie poukładane i wytłumaczone, a Pani Sonia to cudowna nauczycielka, która widać, że przekazuje swoją wiedzę z wielką pasją i CHCE nas nauczyć, co daje ogrom motywacji. Polecam całym sercem jej kursy każdemu, nawet temu, kto kompletnie nie umie chemii jak ja jeszcze kilka miesięcy temu. Dziękuję Pani Soniu, z Panią roztrzaskam tą maturę i spełnię marzenia! <3

  (5/5)
 9. ZosiaL Odpowiedz

  Na początku chcę zaznaczyć, że Pani Sonia jest osobą w pełni oddaną temu co robi. Jest pasjonatką chemii i przekazywania wiedzy oraz dodatkowo perfekcjonistką. Tą ostatnią cechę warto tutaj odebrać bardzo pozytywnie – jej zajęcia są dopracowane w 100%, notatki teoretyczne do lekcji zawierają wszystkie informacje wymagane na maturze. Dodatkowo są one bardzo estetycznie i zawierają miłe akcenty w postaci – komiksowej Pani Soni. Te dodatki przypominają najważniejsze lub najtrudniejsze zagadnienia, które koniecznie trzeba zapamiętać. Na samych zajęciach Pani Sonia tłumaczy wszystko w bardzo prosty sposób, który umożliwia zrozumienie rzeczy na pozór zbyt trudnych do przyswojenia. Jest to nauczycielka pełna doświadczenia i pozytywnej energii, która potrafi zachęcić do działania. Nic więc dziwnego, że każdy komentarz na tej stronie jest pozytywny. Pani Sonia jest osobą, której najzwyczajniej nie da się nie lubić, i która jest wymarzoną nauczycielką każdego ucznia – nie dość, że fenomenalnie tłumaczy, odpowiada na nasze wszelkie wątpliwości odnośnie zadań to jest też najzwyczajniej przekochaną osobą, której celem jest pomoc i przekazywanie dobrej energii i pasji do chemii ;). Przysięgam – nawet w minimalnym stopniu nie przekoloryzowałam tutaj rzeczywistości , kurs zaawansowany, który wybrałam jest zdecydowanie warty swojej ceny.

  (5/5)
 10. Wiktoria Starczynowska Odpowiedz

  Pani Sonia i lekcje z nią są jak miodek na serce! Polecam cieplutko! 🙂

  (5/5)
 11. Justyna Kowalińska Odpowiedz

  Lekcje prowadzone są na najwyższym poziomie, podejście Pani Soni zawsze profesjonalne, a słuchanie jej doskonałych wykładów to przyjemność, która przy okazji niesie ze sobą dodatkowe umiejętności – z pewnością zaowocują one świetnym wynikiem na maturze 🙂

  (5/5)
 12. Michalina Moryson Odpowiedz

  Pani Sonia jest osobą, która nawet najtrudniejsze zagadnienia przedstawia w prosty sposób, tworzy proste mnemotechniki, które tłumaczą i pomagają zapamiętać najważniejsze rzeczy. Kurs u pani dał mi nadzieję na dostanie się na swój wymarzony kierunek, dzięki podzieleniu materiału na mniejsze części i motywowaniu do robienia zadań wszystko stało się przejrzyste. Profil pani Soni znalazłam tuż przed maturą z chemii i dzięki temu byłam w stanie napisać maturę na 48% a nie na 16% jak to było wcześniej. Dzięki temu kursowi wiem co mam robić i do czego dążę tylko muszę być systematyczna w robieniu zadań i się nie poddawać. Każdemu polecam zajęcia z panią Sonią.

  (5/5)
 13. Zuzanna Odpowiedz

  Bardzo polecam kurs. Pani Sonia cudownie tłumaczy, zwraca uwagę na tzw. pewniaki maturalne. Notatki oraz webinaria są na najwyższym poziomie. Widać, że Pani Sonia kocha to co robi. Jako poprawiająca maturę, w tamtym roku szczerze nienawidziłam chemii, uczyłam się jej tylko po to aby dostać się na studia i najszybciej o niej zapomnieć, ale dzięki temu kursowi szczerze POKOCHAŁAM chemię. Brałam już udział w kilku kursach u innych nauczycieli, ale ten zdecydowanie polecam najbardziej.

  (5/5)
 14. Agnieszka Kapusta Odpowiedz

  Myślę ze ten kurs to strzał w dziesiątkę dla maturzystów! Powtórzycie materiał, a pewnie jeszcze dowiecie się wielu innych potrzebnych informacji do matury z chemii. Dodatkowo podczas webinariów Pani Sonia tłumaczy krok po kroku, jak robić zadania, nawet te trudniejsze. Często pokazuje swoje łatwiejsze sposoby oraz super mnemotechniki, ułatwiające zapamiętywanie. Testy umożliwiają szybkie sprawdzenie wiedzy. Polecam serdecznie! 😀

  (5/5)
 15. Wiktoria Banasiak Odpowiedz

  Wśród tylu przeczytanych powyżej pozytywnych opinii brakuje już słów żeby oryginalnie i trafnie opisać swoje odczucia związane z kursem u Pani Soni! Jestem BARDZO, BARDZO ZADOWOLONA, że akurat tutaj trafiłam, moje braki regularnie się zapełniają wiedzą, piszę to jako osoba przygotowująca się do poprawy matury z chemii z nadzieją na uzyskanie wyższego wyniku. Kurs kompleksowy to przypomnienie teorii i skupienie się na zadaniach maturalnych, odświeża wiele zagadnień które wyemigrowały mi z pamięci, zwraca uwagę na szczegóły. Zajęcia online przebiegają sprawnie, są solidnie przygotowane zarówno pod względem merytorycznym jak i technicznym. Atmosfera jest miła, pytania zadajemy po skończonych zajęciach dzięki czemu zachowany jest ład i każdy pracuje w pełnym skupieniu. Dodatkowo kursanci mają kontakt z Panią Sonią na Instagramie dzięki czemu ja czuję, że z ewentualnymi problemami zawsze mogę zwrócić się o pomoc i wszystko staje się zrozumiałe. Dodatkowo wszyscy wspólnie się motywujemy rozwiązując zadania. Jeśli chcesz dowiedzieć się co znaczy #100natydzień dołącz do nas! Polecam serdecznie! <3

  (5/5)
 16. Małgorzata Grudniewska Odpowiedz

  Zakupienie kursu dla zaawansowanych było najlepszym, co mogłam dla siebie zrobić! Cudowne, przejrzyste notatki, wspaniałe tłumaczenie Pani Soni, ogrom motywacji i pozytywnej energii. Już nie mogę doczekać się drugiej części.

  (5/5)
 17. Zofia Maria BĄCZYK Odpowiedz

  Pani Sonia jest niesamowita! Nigdy nie sądziłam, że ktokolwiek może mieć tyle energii i zapału do pracy, oraz że będzie przekazywać wiedzę w tak wspaniały sposób. Na kursach wszystko jest tłumaczone bardzo dokładnie i wręcz nie można nie zrozumieć. Dla wszystkich, którzy nie wiedzą czy zakupić kurs, mogę go z czystym sumieniem polecić i gwarantuję, że z Panią Sonią, te osoby zrozumieją i pokochają chemię.

  (5/5)
 18. [email protected] Odpowiedz

  Kursy z panią Sonią sprawiły, że polubiłam uczyć się chemii. W bardzo ciekawy sposób pani Sonia przedstawiła zagadnienia, które do tej pory były dla mnie “czarną magią”, ponieważ żaden nauczyciel nie umiał tak zainteresować przedmiotem. Mam nadzieję, że z kursem matura pójdzie mi rewelacyjnie i nie będę się tak bardzo stresować, że nie został przerobiony materiał. Z całego serduszka polecam! 🙂

  (5/5)
 19. Klaudia Gałan Odpowiedz

  Dzięki Pani Soni uwierzyłam, że uda mi się poprawić chemię na maturze! Dzięki Niej w końcu polubiłam wcześniej znienawidzoną chemię i rozwiązywanie zadań. Najlepszym dowodem na to będzie, że teraz z łatwością rozwiązuję zadania, które na sali egzaminacyjnej wywoływały łzy w oczach i bezsilność. To ile serca i zaangażowania Pani Sonia wkłada w swoją działalność jest niesamowite!

  (5/5)
 20. Wikasuchojad Odpowiedz

  Ogromnie polecam kurs! Uważam, że jest on dopracowany pod każdym względem. Na pierwszym miejscu stawiam organizację każdego webinarium. Wszystko jest uporządkowane, nie ma chaosu i wzajemnego rozpraszania. Zagadnienia, które wydawały mi się kiedyś nie do zrozumienia są wytłumaczone tak przystępnym i obrazowym językiem, że wszystko staje bardzo proste! Notatki i fiszki są za każdym razem starannie i przede wszystkim bardzo pomysłowo zrobione. Uwielbiam testy, dzięki którym możemy sprawdzić szybko ale i skrupulatnie potrzebną nam wiedzę, bardzo mnie zawsze ekscytują! Pracowitość, dbałość o szczegóły i zamiłowanie Pani Sonii do tego przedmiotu jest wyczuwalna na każdej lekcji. Nauka chemii w taki sposób i z taką osobą to czysta przyjemność!

  (5/5)
 21. Arek88 Odpowiedz

  Jestem po kursie zaawansowanym część II. Dotychczas nie wierzyłem, że kiedyś zrozumiem hydraty – po webinarium usiadłem do zadań z korepetycji i rozwiązałem wszystkie bez problemu. Zdecydowanie polecam!

  (5/5)

Dodaj komentarz

Oceń

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *